X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

umów się na badania

Jak można uzyskać poradę?

Każdy wynik analizowany jest przez lekarza specjalistę genetyki klinicznej, który przesyła zalecenia dotyczące ewentualnych innych badań genetycznych i poradnictwa genetycznego. Można też uzyskać poradę genetyczną z omówieniem wyników badania w czasie wizyty w Poradni Genetycznej NZOZ Centrum Genetyki Medycznej GENESIS w Poznaniu i Zielonej Górze. Wszystkie informacje dotyczące poradnictwa genetycznego znajdują się na stronie internetowej NZOZ Centrum Genetyki Medycznej GENESIS www.genesis.pl

Uwagi końcowe

Na badanie materiału z poronienia nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

Badanie nie jest refundowane przez NFZ.

Jeśli poronienie samoistne wystąpiło dwukrotnie konieczne jest przeprowadzenie badania kariotypu u obojga partnerów (pobiera się krew). Badanie kariotypu jest także konieczne, jeśli było jedno poronienie, ale po dłużej trwającym braku ciąży lub gdy w bliskiej rodzinie były niepowodzenia rozrodu lub gdy w rodzinie były porody martwe, zgony dzieci zaraz po urodzeniu, osoby z poważnymi wadami wrodzonymi lub osoby z niepełnosprawnością intelektualną (patrz informacje na stronie www.genesis.pl)

Adresy Poradni Genetycznych GENESIS

Adresy Oddziałów GENESIS